Další tip, kde strávit léto! Písníky Mělice náleží mezi nejoblíbenější

Písníky Mělice

Léto! Čas dovolených, odpočinku a zejména vodních radovánek. Počasí přeje koupání. Kam vyrazit? Sázkou na jistotu je přírodní koupaliště ve východních Čechách. Mělické písníky mají co nabídnout, a tak není divu, že se k nim každoročně sjíždějí lidé nejen z blízkého okolí. Vzhledem k tomu, že je tu reálné stanování a k dispozici je i možnost ubytování ve dvou kempech, lze sem podniknout cestu odkudkoliv. Tím tak si lze užít a okusit na vlastní kůži čistou a takřka teplou vodu v rámci prodlouženého víkendu či naplánování si zde pár dní dovolené.

Písníky Mělice

Vybrat si lze mezi velkou vodní plochou s ostrůvky či menším rybníkem s romantickými plážemi. Jedná se o přírodní koupaliště, které vzniklo zatopením lomu po těžbě štěrkopísku. Nachází se zhruba pět kilometrů od města Přelouč.

Písníky jsou obklopeny borovými lesy. Velkou vodní plochu mohou využít majitelé surfů či zájemci o vodní lyžování. K dispozici jsou stánky s občerstvením i sociální zařízení. V kempech se nachází hřiště na volejbal i tenis. Užití si klidu a odpočinku poskytují odlehlejší pláže.

Pořádají se tu taktéž závody v triatlonu či dálkovém plavání. V kempu se zase konají turnaje v nohejbalu. Letní prázdninový program zahrnuje i různé koncerty. Na své si zde tak přijdou malí i velcí návštěvníci.

V případě dovolené můžete i podnikat výlety do okolí a navštívit již zmíněné město Přelouč coby město dabingu. Taktéž se můžete vydat do města perníku Pardubic. Prioritou je zde čistá voda. Dokonce ze strany hygieniků dostala nejvyšší známku.

Foto: Marianna, pexels.com; melice.cz