Elixír mládí? Ukrývá se v nás! Seznamte se s kolagenem

kolagen, maska na pleť

Kolagen náleží mezi nejdůležitější bílkovinu v lidském těle. Je základní stavební hmotou všech pojivových tkání. Kolagen zajišťuje pevnou a pružnou pleť, kvalitu nehtů i zdravou vlasovou pokožku.

Kolagen zkrátka jako by dokázal potlačit stárnutí. Avšak s přibývajícím věkem dochází ke snížení množství kolagenu. Lze jeho produkci ovlivnit? Jakým způsobem je možno jej tělu dodat?

Jak se lze dočíst v mnoha odborných příručkách, je kolagen ve vodě nerozpustnou bílkovinou, která je základní hmotou pojivových tkání. Nedostatek kolagenu se projevuje nejen bolestí kloubů a šlach, ale zejména se projevuje na pokožce. Vrásky vznikají na vysušené pokožce, ale také na té, kde chybí kolagen. Vnitřní dodání kolagenu lze prostřednictvím různých kolagenových tablet, nápojů či želatiny.

Kolagenové sérum Priody, Krasa.cz 1 199,- Kč. Foto: archiv firem

Vnější poskytnutí kolagenu pokožce je velmi zásadní záležitostí. Možno tak učinit prostřednictvím kosmetiky s obsahem kolagenu. Mělo by se jednat o nepostradatelný přípravek, který by neměl chybět ve vaší kosmetické výbavě.

Pozitivní účinky kolagenu

  • má podstatný vliv na zlepšení pevnosti pokožky, tím eliminuje tvorbu mimických vrásek,
  • vyživuje pokožku,
  • má výrazný vliv na zlepšení hydratace pokožky, jelikož na svůj povrch váže určité množství molekul vody,
  • efektivně vytváří na pokožce ochranný film, který zabraňuje ztrátě vlhkosti,
  • má vliv na účinnou redukci kožní nerovnosti, podílí se na zlepšení její jemnosti a elasticity,
  • rozjasňuje a sjednocuje barvu pleti,
  • je zcela hypoalergenní.

Regenerační a hydratační maskaRegenerační a hydratační maska se zvýšeným obsahem kolagenu Brazil Keratin, Notino.cz 65,- Kč. Foto: archiv firem

Foto: pixabay.com