Kam v zimě? Přeci do Špindlerova Mlýna

špindlerův mlýn, lyžování, dovolená

Významné turistické a především lyžařské středisko nacházející se v Krkonoších. Kdo by alespoň jednou nepodlehl kouzlu, které zejména v zimním období Špindlerův Mlýn nabízí.

Co píší dějiny o krkonoškém horském městečku? Lyžařské a rekreační středisko Špindlerův Mlýn leží u soutoku Labe a Dolského potoka. Nachází se v nadmořské výšce 710 metrů nad zemí. Náleží mezi jedno z nejoblíbenějších a nejvýznamnějších středisek cestovního ruchu v České republice.

Za nejstarší část obce je považován Svatý Petr, jenž je zmíněn již v 16. století v rámci dolování rudy na svazích Kozího hřbetu a Stohu. Od druhé poloviny 19. století byl zaznamenán výrazný vývoj vzhledem k rozvoji cestovního ruchu, zimních sportů a turistiky.

Ojedinělé menu nejen v rámci sportu

V zimním období Špindlerův Mlýn vás jednoznačně pohltí svou krásou. Zahalen do bílé peřiny, působí romanticky nejen při procházkách zasněženou krajinou. Jedno z míst, kde najdete v zimním období pestrou nabídku vyžití.

Široké spektrum sportovního vyžití i potenciální aktivní odpočinek jsou hlavním důvodem, proč je Špindlerův Mlýn jednou z nejnavštěvovanějších destinací.

Můžete podniknout výlet v rámci prodlouženého víkendu a užít si lyžování. Stejně tak se můžete do Špindlu vypravit na více dní a vychutnat si nejen krajinu a svěží horský vzduch. Na své si zde přijdou lyžaři sjezdového lyžování, ale dosytosti si užijí lyžování i běžkaři. A kdo neholduje lyžování, může si vychutnat jedinečné možnosti, které nabízí vysokohorská turistika, užít si jízdu i lanovkou na Medvědín či Pláň.

Stejně tak je reálné zavítat do horského střediska jen v rámci welness pobytu a užít si veškeré procedury, které přijdou velmi vhod po takové zimní procházce. Na své si tu rozhodně přijde každý. A mnoho možností je i v rámci výletu do okolí a poznání okolní krajiny a krásy zdejší přírody.

Foto: skiareal.cz