Nevíte jakou sukni na sebe? Tak to musíte mít midi sukni

midi sukně, sukně dámská

Midi sukně není ani maxi. Stejně tak není ani mini.

Je to prostě zcela normální délka sukně, která bude vaší velmi dobrou kamarádkou. Proč? No však je ideální nejen pro podzimní a zimní období. Oprávněně se stala jedním z největších trendů. Jestliže je vám často zima a v chladných měsících se vyhýbáte nošení sukně. Pak pro vás je midi sukně ideální volbou. Vzhledem k tomu, že tento typ sukně není dlouhou ani krátkou variantou, je něco mezi, dokáže tak vykouzlit něco navíc a umocnit kouzlo svěžího looku.

Midi sukně umí i mnohem více. Úzká sukně v midi délce se zvýšeným pasem prodlouží menší postavě nohy. Příkladem hovořící za všechny je Victoria Beckham, která bez této délky sukně neudělá ani jeden krok. Victoria měřící pouhých 163 cm v této sukni v kombinaci s botami na podpatku působí opticky coby majitelka vyšší postavy.

Krása spočívající v midi délce

Kouzlo midi sukní se neustále vrací a pokaždé zcela očaruje a získá nové příznivkyně z řad žen i dívek. Při volbě je zapotřebí zohlednit typ vaší postavy. Jen tak umocníte dokonalost svého outfitu.

Co se týče střihu, jsou dvě základní varianty. Prvním je áčková midi sukně zvýrazňující pasovou linii. Nejčastěji se jedná o pevný nemačkavý materiál. Druhou alternativou je pouzdrová bavlněná midi sukně, která obepne vaše stehna i boky. Tento typ sukně zdůrazňuje ženskost, aniž byste působila vyzývavě.

Jak kombinovat?

S halenkami, košilemi, koženými bundami, tričky s potisky i bez. Jen mějte na paměti, jestliže je vaše spodní část bohatší a širší, horní část volte upnutější a bez zdobení. Totéž platí i naopak.

midi sukně, dámská sukně

Zleva: tmavě šedá midi sukně Dorothy Perkins, ZOOT 539,- Kč, růžová květovaná skládaná midi sukně Dorothy Perkins, ZOOT 1 299,- Kč. Foto: archiv firem

Foto: Godisable Jacob, pexels.com