Papoušci a kde je najít – máme pro Vás tip na výlet

papoušek, zoo

Opeření krasavci se nachází v papouščí zoologické zahradě Bošovice

Jedná se zcela unikátní zařízení svého druhu v České republice. Nachází se v zoologické zahradě Bošovice na Vyškovsku, ve vzdálenosti zhruba 25km od Brna a 6km od památníku Mohyla míru a napoleonského města Slavkov u Brna. Otevřeno je denně. Jediná papouščí zoo u nás.

Co je připraveno pro malé i velké návštěvníky?

Pokud navštívíte papouščí zoo, dozvíte se vše nejen o životě opeřenců v jejich domovině a volné přírodě. Podrobněji se lze seznámit také s chovem ptactva. V současné době je v zoo k vidění více jak 200 papoušků v 52 druzích, což prezentuje nejvýznamnější a zároveň největší kolekci ze všech českých i slovenských zoologických zahrad.

papoušek

Ojedinělá sbírka papoušků vznikala po dobu čtyřiceti let. Papouščí zoologickou zahradu provozují manželé Škrhákovi. Oprávněně se pyšní i několika páry ohrožených druhů opeřenců. Jedná se konkrétně o amazoňany kubánské, kakadu žlutolící celeveské, ary marakány i ary červenouché, které náleží mezi nejohroženější druh na celém světě.

Jednotlivé expozice jsou přehledně opatřeny informačními tabulkami. K vidění v zoo jsou i kolekce takových krasavců, jako jsou například africké a senegalské druhy papoušků. V areálu se nachází okolo 80 voliér.

Elementem bezbariérového přístupu je park s množstvím zeleně, nechybí oddechová zóna pro návštěvníky i tzv. pozorovatelna – altán poskytující posezení k lepšímu a zcela nerušenému pozorování papoušků. Kochat se můžete rovněž okrasnou vodní plochou. K dispozici jsou i fontánky pro lepší ovzduší a celkové navození příjemné atmosféry při procházce zahradou. Vydejte se do ptačího světa i Vy.

Foto: Jackie, pexels.com; papouscizoo.cz