Projděte se deštným pralesem i po dně tropické řeky v obřím akváriu

akvárium

Obří sladkovodní akvárium v Hradci Králové je velmi proslulé. Rozhodně stojí za návštěvu. Však poskytuje unikátní pohled na flóru i faunu. Pyšní se více jak 40 druhy ryb v počtu více jak 500 kusů a tisíce mláďat. Aakvárium bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1998.

Kouzlo prohlídky a krmení ryb

Prohlídka zahrnuje cestu deštným pralesem, ocitnete se rovněž pod hladinou sladkovodní tůně, kde můžete pozorovat přirozené chování ryb. Unikátní záležitostí je možnost sledovat krmení ryb, které provádí v akváriu potápěči každý čtvrtek od 13.30 do 14.30 hodin.

V rámci prohlídky si můžete takto osobně vyzkoušet, jaké to je, když se procházíte po tropické lávce v deštném pralese. Jedná se o kombinaci tepla s vysokou vlhkostí, která dosahuje až 90%. Díky vlhkosti se zde daří krásným rostlinám, jako jsou orchideje, bromelie a dalších více jak 150 druhů a odrůd. Vše je umocněno občasným tropickým deštěm či uměle vytvořenou mlhou.

akváriumAkce pro návštěvníky

Obří akvárium v Hradci Králové připravuje i různé akce. Jde o jim o maximální spokojenost a nabídku v rámci nevšedního odpočinku. Lze si tak užít individuální relaxační večery pro 2-6 osob přímo v podvodním tunelu. Každý den po skončení oficiální prohlídky, tj. po půl sedmé večerní, je jedinečná možnost pro vychutnání si pobytu pod 130 tunami vody ve zcela komorní atmosféře.

Náplň a program večera je zajištěn dle vašeho přání, tj. od romantiky až po zcela nerušený odpočinek s příjemnou hudbou a sledováním plujících ryb okolo. Dále je připravena i videoprojekce s tématikou přírodních krás.

Ideální místo, kam vyrazit o svátečním volnu či i v rámci prodlouženého víkendu. V objektu se totiž nachází taktéž rodinné sportoviště s ricochetovým kurtem, dále je k dispozici sauna, posilovna i zdejší kavárna.

Foto: pixabay.com