Vzhůru na zámek Zbiroh, kde pobýval i Alfons Mucha

zámek zbiroh, alfons mucha

Zámek je zejména proslulý díky rytířům templářského řádu a pak také zámek vstoupil do širšího podvědomí veřejnosti díky výstavě Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů.

Řada excelentních exponátů tvořící součást templářské výstavy neopustila historické brány zámku. Tímto tak jsou tyto pamětihodnosti návštěvníků k dispozici i nyní. Ke spatření jsou zcela výjimečné ukázky historie pojednávající o templářském řádu, mezi které náleží jak původní žeton neboli předchůdce bankovního systému.

Naopak salonku v renesančním stylu kraluje dokonalá kopie stěžejního exponátu výše zmíněné výstavy, stejně tak je k vidění i autoportrét Leonarda da Vinci. Obraz, jenž byl prvně vystaven mimo území Itálie, stalo se tak právě na zámku Zbiroh.

Na zámek Zbiroh se můžete vyrazit celoročně v rámci jednodenního výletu, ale rovněž se nabízí i podniknout výlet na více dní. K dispozici je možnost využít ubytování v krásném hotelu, stejně tak se nasytit v místní zámecké krčmě U Rudolfovy kratochvíle, která se nachází přímo na zámku. Stejně tak je reálné i uspořádání svatebního obřadu na zámku.

Foto: zbiroh.com